Demoniczna telewizja

0
338
Rate this post

O telewizji krąży wiele niepochlebnych opinii – że pożera nam cenny czas; serwuje ogłupiającą papkę czy wreszcie spłyca świat i klasyfikuje według najprostszych kryteriów. Opinie te nierzadko zawierają ziarenko prawdy, jednak nie można zapominać, że telewizja to jeden z najwspanialszych wynalazków w dziejach ludzkości.
Od kiedy w domach pojawiły się pierwsze odbiorniki telewizyjne, świat bardzo się skurczył. Okazało się, że wydarzenia z drugiego krańca globu nie są tak odległe i dalekie jakby się wydawało. Masy pokochały więc telewizję za to, że uczyniła świat bliższym i, przede wszystkim, za to, że jest źródłem bardzo przyjemnej rozrywki.
Można wiele złego powiedzieć o poziomie wielu programów telewizyjnych, jednak nawet dla fanów ambitniejszych treści telewizja ma do zaoferowania rozrywkę na miarę ich potrzeb. Fani teatru będą usatysfakcjonowani poziomem teatru telewizji. Osoby rozmiłowane w polityce znajdą wiele okazji do pogłębiania swojej pasji. Kinomani, melomani, zapaleni sportowcy – każdy z nich bez problemu znajdzie programy i kanały traktujące o ich hobby. Jak widać, nie można generalizować, że współczesna telewizja ma do zaoferowania jedynie marnej jakości rozrywkę.