Antykoncepcja

0
304
Rate this post

7. Tak zwany pierścień dopochwowy zawiera zestaw hormonów (estrogeny i progestageny), które uwalniane są po umieszczeniu pierścienia w pochwie. Robi się to sama kobieta (niekonieczna jest do tego wizyta u ginekologa) i nie wymaga to jakiejś większej wprawy, trzeba go po prostu wprowadzić całym obwodem a on sam przemieści się w odpowiednie miejsce.
8.W USA i Europie Zachodniej są już w użyciu tak zwane implanty antykoncepcyjne, które składają się ze strzykawki i cieniutkiego pręcika nasączonego progestagenem, który umieszcza się pod skórą, a gdy już tam się znajdzie uwalnia przez dwa lata odpowiednie dawki hormonu chroniące przed zajściem w ciążę. Po tym czasie implant zostaje wyjęty za pomocą drobnego zabiegu chirurgicznego. Jest to bardzo wygodny sposób antykoncepcji i zapewne niedługo będzie już dostępny i w naszym kraju.
9. Na opakowaniach niektórych preparatów antykoncepcyjnych podawany jest tak zwany wskaźnik Pearla, który określa ile kobiet ze sto stosujących dany środek, mimo jego stosowania zaszło w ciążę, im wskaźnik jest niższy tym metoda antykoncepcyjna skuteczniejsza (wskaźnik 4 oznacza, że na 100 kobiet w niechcianą ciążę zaszły 4).