Odrobina orzechowego szaleństwa ci nie zaszkodzi

0
372
Rate this post

Odrobina orzechowego szaleństwa ci nie zaszkodzi

Nie ma wątpliwości, że orzechy mogą tuczyć. Jedzone garściami są źródłem mnóstwa dodatkowych kalorii w i tak wysokotłuszczowej die­cie. Jednak w krajach, gdzie orzechy są istotnym źródłem kalorii, dąży się, by dieta była bogata w żywność roślinną i niskokaloryczną.

Ponieważ przeprowadzka do Azji Południowo-Wschodniej przewró­ciłaby ci życie do góry nogami, w diecie amerykańskiej zamiast dodat­kowo spożywać orzechy, lepiej zastąpić nimi inny produkt. Jedzone z umiarem, dla wzmocnienia smaku, orzechy mogą stanowić część zdrowego sposobu odżywiania. Nie tylko są smaczne, ale mają dużo składników odżywczych w każdym gramie. Większość z nich to nasio­na suszonych owoców drzew.

Orzeszki ziemne to nie orzechy

Orzeszki ziemne, które powszechnie uważa się za orzechy, tak napraw­dę są roślinami strączkowymi. Należą do tej samej rodziny co groszek i fasola. Ponieważ orzechy pochodzą z roślin, są naturalnie pozbawio­ne cholesterolu. Choć orzechy mają dużo kalorii jak na swą wielkość, uważane są za produkt wysokoodżywczy. Zawierają dużo składników odżywczych w odniesieniu do zawartych kalorii.