Korekcja wzroku

0
297
Rate this post

Zabiegi laserem są dziś powszechnie stosowaną praktyką leczenia. Laser okazał się niezwykle przydatnym narzędziem lekarskim, które pozwala na bezinwazyjne wykonywanie zabiegów oraz operacji. Jedną z metod leczenia, która znacznie zyskała na wprowadzeniu lasera jest korekcja wzroku. Jeszcze do niedawna osoby z wadami wzroku skazane były na noszenie okularów tudzież soczewek kontaktowych do końca swojego życia. Dziś wady wzroku takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm lub dalekowzroczność leczyć można za pomocą techniki laserowej właśnie. Dzięki niej pacjenci mogą odzyskać dobry wzrok. Jest to zdecydowanie najbardziej nowoczesna oraz najbardziej skuteczna metoda korekcji wzroku na całym świecie.

Co więcej jest to metoda bezpieczna. Powikłania po zabiegu występują niezwykle rzadko, gdyż dotyczy to zazwyczaj jedynie jednego przypadku na dziesięć tysięcy. Dodatkowo sam zabieg jest całkowicie bezbolesny, wszystko wykonywanie jest bowiem za pomocą lasera. Dzięki temu oko pacjenta nie jest w ogóle dotykane, co znacznie zwiększa komfort odczuwalny przez niego w trakcie zabiegu. Stosowane są także specjalne krople znieczulające, co jeszcze dodatkowo pomaga.

Nie można zapomnieć także o tym, iż jest to operacje typu ambulatoryjnego, co oznacza iż rekonwalescencja pacjenta jest bardzo krótka w porównaniu z tradycyjną operacją.