Publikowanie w Internecie od podstaw

0
329
Rate this post

Publikowanie w Internecie od podstaw

Dla osób urodzonych w dwudziestym pierwszym wieku, obsługa komputerów z całą pewnością nie jest tajemnicą. Czasami, patrząc na niektórych nastolatków, odnosi się wrażenie, że ci sprytni młodzi ludzie znali tajemnice Internetu od zawsze.

Może coś w tym jest? W końcu, gdy dorastamy, mając z czymś nieustanny kontakt, zdobywanie nowych umiejętności przychodzi nam dużo łatwiej.

Co jednak mają zrobić osoby, którym obsługa komputera nie przychodzi tak łatwo jak obsługa pralki czy lodówki? Zwłaszcza w naszych czasach, gdy korzystanie z Internetu bywa wręcz niezbędne.

Przykładem wspomnianego problemu są pisarze, którzy chcieliby publikować w sieci, ale nie mają pojęcia, jak prowadzić bloga.

HTML, czcionka, stopka, nagłówek – dla osób nienależących do cyber pokolenia, tego typu pojęcia brzmią trochę strasznie. Czy to jednak znaczy, że ktoś nieobeznany powinien po prostu zrezygnować? Niekoniecznie. Gdy odpowiednio poszuka, znajdzie wielotematyczny portal internetowy wordpress dla każdego – nie tylko dla młodocianych komputerowych mistrzów. Zaczynając od prostych narzędzi, nie minie dużo czasu, gdy zostanie prawdziwym specem od blogów!