Musisz jedynie wykluczyć z diety wszelkie tłuszcze

0
459
Rate this post

Musisz jedynie wykluczyć z diety wszelkie tłuszcze

Specjaliści od odżywiania przez prawie dziesięć lat popierali prostą ideę wykluczenia tłuszczów jako sposób na odchudzanie. W latach osiemdziesiątych XX wieku panowała niemal całkowita zgodność wśród ekspertów od odchudzania, oparta na fakcie, że w krajach, w któ­rych społeczeństwa spożywają mało kalorii z tłuszczy, odnotowuje się mniej chorób serca, nowotworów i cukrzycy. Lekarz Naczelny Stanów Zjednoczonych powiedział, że po rzuceniu palenia najważniejszą rzeczą, jaką Amerykanie mogą zrobić, by poprawić swoje zdrowie, jest obniżenie spożycia tłuszczu. Przemysł spożywczy zawierzył eksper­tom i przygotował ponad tysiąc produktów o obniżonej lub zerowej zawartości tłuszczu.

Obserwujemy tu dwa zjawiska. Po pierwsze, wiele produktów beztłuszczowych ma tyle samo kalorii co ich normalne pełnotłuszczowe odpowiedniki, gdyż producenci zwyczajnie zamienili tłuszcz na cu­kier. Nie nastąpiło oczekiwane obniżenie kaloryczności, więc nie było wpływu na masę ciała. Po drugie, badania wykazały, że jeśli konsumenci są „grzeczni” podczas jednego posiłku, jedząc żywność beztłuszczową, pozwalają sobie na pofolgowanie przy kolejnych posiłkach. I znów nie następuje utrata masy ciała.

Owoce i warzywa nie są pozbawione tłuszczu, ale są sycące i mają mniej kalorii w kęsie niż podobnie słodkie, słodzone cukrem produkty. Włączone do diety warzywa i owoce będą wypierać bardziej kalorycz­ne przekąski, takie jak ciastka, ciasta i chipsy, które dodają zbędnych kalorii do twojej diety.
Maj 24th, 2012 Nadaj kolor swojej diecie Komentowanie nie jest możliwe