Heroes wybrane przez Stowarzyszenie Krytyków

0
375
Rate this post

Najlepszym programem telewizyjnym bierzącego roku został uznany, emitowany również w polskiej tv serial Heroes. Zmutowane geny, ewolucja, która powoduje, że ludzie odnajdują w sobie zdolności, których inni mogliby tylko pozazdrościć, to nie jest temat nowy. Porozrzucani po całym świecie, nieznający się wzajemnie, nie zdają sobie sprawy, że ich “dary” będą musiały być wykorzystane do ocalenia świata, do obrony przed morderczym Sylarem. Tak wygląda wstęp do serialu. Co prawda w Polsce nie udało się zdobyć Herosom takiej oglądalności, jak “Prison Break” a 6 mln widzów pierwszych odcinków to marzenie, ale zarówno pora jest inna, jak i miłośników fantastyki troszkę mniej. Średnia widownia z dwóch pierwszych czwartków to 2,66 mln widzów.

W sieci postała spora społeczność zgromadzona wokół serialu i duża liczba osób czeka na finał pierwszego sezonu, tymczasem trwają pracę nad kolejnymi odcinkami z drugiego.

4 nagrody z dziesięciu – Zwycięstwo stacji NBC, która otrzymała wyróżnienia za: “Heros”, “Friday Night Lights” (najlepszy nowy tv program), “The Office” (najlepszy serial komediowy) oraz Alec Baldwin z serialu “30 Rock” (najlepsze osiągnięcie aktorskie roku w komedii).

Inni, nagrodzeni przez krytyków to: Michael C. Hall za występ w serialu “Dexter” – najlepsze osiągnięcie aktorskie w dramacie, “Rodzina Soprano” – dwie nagrody: za najlepszy serial dramatyczny oraz Heritage Award, “Planet Earth” stacji Discovery – najlepszy film, mini-serial i program specjalny oraz “Kyle XY” – najlepszy serial dla dzieci}.