Medycyna konwencjonalna czy naturalna?

0
460
Rate this post

Ludzie bezgranicznie zawierzają medycynie konwencjonalnej, ponieważ uważają, że ma bardzo dobrze ugruntowaną podstawę naukową. Mniej się jej obawiają. Bezgranicznie ufają lekarzom i ich możliwością. Medycyna tego typu posiada jednak szereg wad na które należy zwrócić uwagę. Leki, którymi wspomagane jest leczenie pacjentów często posiadają wiele skutków ubocznych i jeśli nie użyjemy ich prawidłowo efekt może być odwrotny. Ponadto często są bardzo drogie i przeciętny Kowalski nie jest w stanie ich zakupić. Kolejną wadą jest proces produkcji tych specyfików, są to chemiczne odpowiedniki substancji, na które reaguje nasz organizm w określony sposób. Nie można jednoznacznie stwierdzić czy przeważają zalety czy wady jednak warto przyjrzeć się też innym sposobom leczenia – medycynie naturalnej.

Medycyna niekonwencjonalna, często nazywa też naturalną lub alternatywną, ma swoje korzenie w wielowiekowej tradycji. Do tej kategorii zalicza się akupunktura, fitoterapia, hirudoterapia i wiele innych. Hirudoterapia – leczenie pijawkami – to znana i coraz bardziej popularna dziedzina medycyny naturalnej. Efekt stosowanie tej metody to setki uzdrowionych pacjentów, którzy byli chorzy na różnego rodzaju choroby. Począwszy na chorobach naczyniowych, neurologicznych, układu ruchu ,a skończywszy na chorobach uszu, oczu i dermatologicznych. Stawianie pijawek lekarskich jest bezbolesną i bezpieczną czynnością, jeśli przestrzega się przeciwwskazań danych przez przeprowadzającego zabieg. Pijawka lekarska, którą wykonuje się zabieg jest sterylna i natychmiastowo po zabiegu jest ona utylizowana.

Podsumowując, istnieją dwa sposoby leczenia i od wyboru któregoś z nich zależy zasobność portfela pacjenta, rodzaj choroby. Nie należy jednak całkiem przekreślać medycyny naturalnej z uwagi na brak naukowych podstaw, gdyż stosuję się ją od wieków i rzeczywiście pomaga!