Muzyka bez opłat

0
349
Rate this post

Zdobycie utworów muzycznych, za które nie będziemy musieli zapłacić w przypadku komercyjnego ich wykorzystania jest trudne. O ile dla domowego użytku możemy spokojnie skorzystać z wielu serwisów oferujących darmowe kawałki, o tyle jeśli zamierzamy przy okazji na tym zarabiać, problem może zrobić się spory. Muzyka bez opłat do komercyjnego wykorzystania jest bowiem oferowana przez bardzo niewiele podmiotów, wobec czego możemy być zmuszeni nagrać utwory sami.

Nie należy się jednak tak łatwo poddawać. Okazuje się bowiem, że serwisy w których znajduje się muzyka bez opłat do wykorzystania niekomercyjnego (czyli na przykład jako podkłady do filmików wrzucanych na popularne portale) oferują także po bardzo niewielkich opłatach całą gamę utworów do wykorzystania komercyjnego. Takie utwory bez problemu możemy puścić na przykład w klubach lub na weselach.

Jeśli chcemy się wyróżnić, możemy oprócz tego uzyskać utwory na indywidualne zamówienie. Warto z tego skorzystać, bo cena nie podnosi się drastycznie, a będziemy mieli pewność że nikt inny nigdy i nigdzie ich nie użyje. Co więcej, taką muzykę sami możemy później odsprzedać, jeśli nie będziemy już danych utworów wykorzystywać. Trzeba tu jednak uważać, ponieważ czasem serwisy zastrzegają taką możliwość pod warunkiem odprowadzenia odpowiedniej marży.