Leczenie trądziku – skuteczne metody

0
307
Rate this post

Trądzik jest ciężką chorobą dermatologiczną, dotykającą głównie osoby w wieku dorastania. Nie leczony może pozostawić po sobie brzydki blizny oraz trwałe przebarwienia. Osoby dotknięte trądzikiem powinny niezwłocznie skonsultować się z dermatologiem w celu ustalenia dokładnej przyczyny trądziku.

Często powodem występowania problemów skórnych mogą okazać się choroby współistniejące, takie jak zaburzenia ze strony tarczycy, czy zażywanie leków (sterydów). W takim wypadku należy wykonać wszystkie niezbędne badania w celu wykluczenia choroby.

Leczenie trądziku jest procesem długotrwałym. Obecnie coraz częściej w przypadku trądziku, wykorzystuje się kwasy owocowe, które działają złuszczająco na naskórek powodują łagodzenie, a nie rzadko całkowite wyleczenie trądziku. Dla cery trądzikowej szczególnie polecany jest kwas salicylowy oraz kwas glikolowy. W aptekach możemy zakupić maści z dodatkiem kwasów o stężeniach do 12%. Użycie silniejszych kwasów możliwe jest tylko przez wykwalifikowaną kosmetyczkę lub dermatologa. Ze względu na swoje silne działania, oraz możliwość poparzenia skóry należy się z nimi ostrożnie obchodzić.

Niewłaściwe stosowanie może z powodować powstania trwałych przebarwień oraz blizn. Kwasy owocowe oprócz korzystnego oddziaływania na zmiany trądzikowe dodatkowo rozjaśniają skórę, poprawiają jej jędrność oraz niwelują drobne zmarszczki. Skóra jest świeża, znacznie młodsza.