Magia czytania

0
278
Rate this post

Od wieku wieków za jeden z najprzyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu uchodziło czytanie. Choć początkowo zarezerwowane było jedynie dla przedstawicieli wyższych sfer (tylko oni mogli pochwalić się umiejętnością czytania), z czasem stało się coraz bardziej egalitarnym hobby.
Czytanie książek jest w zasięgu każdego człowieka. Książki są dziś dostępne od ręki w wielu miejscach: bibliotekach publicznych, księgarniach czy w domowych biblioteczkach znajomych. Możemy wybierać spośród ogromu rodzajów literatury – od pozycji lekkich i odprężających po te wymagające od czytelnika pewnego wyrobienia i intelektualnego wysiłku. Dzięki temu każdy jest w stanie wybrać interesującą pozycję, która będzie dla niego rozrywką na odpowiednim poziomie.
Wydawać by się mogło, że w dobie Internetu oraz telewizji książki będą wypierane przez mniej wymagającą rozrywkę taką jak film czy serial telewizyjny. Za chlubny wyjątek niech posłuży popularny serial „Gra o tron” na bazie powieści George’a R. R. Martina, który przyczynił się do renesansu nie tylko Martinowskiej sagi o Westeros, ale również gatunku fantasy samego w sobie.