Kosmetyki dla mężczyzn

0
493
Rate this post

Chociaż z założenia mówimy, że to głównie kobietom przydają się kosmetyki, używają ich także mężczyźni. Głodnym męskich kosmetykiem jest oczywiście dezodorant, który nadaje mężczyźnie odpowiedni zapach i zapobiega poceniu się. Mężczyźni uwielbiają również perfumy, także oni nie mogą się bez nich obejść.

My, jako kobiety uwielbiamy ten męski kosmetyk, który nieraz kusi nas swoim pociągającym zapachem. Wbrew pozorom jednak, także mężczyźni korzystają z typowo damskich, mogłoby się wydawać, kosmetyków. Wielu mężczyzn maluje brwi, oczywiście nie w takim samym stopniu jak kobiety, ale robi to dyskretnie tak, że nawet nie możemy o tym wiedzieć. Jest to jednak związane z problemem jasnych brwi, które w należyty sposób nie podkreślają konturów oka. Kosmetyki jakie stosują to mascary wydłużające, nakładają jej jednak bardzo mało, dyskretnie. Mężczyźni korzystają także z podkładów. Jest to jednak najczęściej związane z jakimiś zmianami skórnymi, z którymi nie mogą się uporać. Należą do nich znamiona, pieprzyki, a nawet trądzik. Puder nakładają zwykle tylko miejscowo, aby nie było go widać. Jest to zrozumiałe, bo jaka kobieta chciałaby się dowiedzieć, że jej mężczyzna korzysta z kosmetyków? Być może nie jest to za męskie, ale ważne, że mężczyźni w ogóle chcą dbać o swój wygląd i podobać się kobietom. Wielu z nich ma także problem z suchymi ustami, a wtedy z pomadką nie mogą się rozstawać wcale. Wybierają jednak takie pomadki, które są bezbarwne i w żaden sposób nie rzucają się w oczy. Nie jest to jednak zabawne, bo pomadka to nie tylko kosmetyk, ale także środek pielęgnacyjny i każdy może,a czasami i musi z niego korzystać, nawet mężczyzna.

Zadbany mężczyzna to przecież nic złego, na pewno lepiej, niż gdyby o siebie wcale nie dbał, nie stosował żadnych kosmetyków. Wszystko jest dla ludzi, trzeba jednak pamiętać o umiarze, gdyż jego brak może mieć tragiczne skutki. Za dużo kosmetyków może odebrać w końcu mężczyźnie męskość, co jest podstawą jego egzystencji i na pewno tego byśmy nie chcieli.