Kurtka męska czy płaszcz? Co wybrać?

0
397
Rate this post

Kupując okrycie wierzchnie, często zastanawiamy się, co będzie lepsze: krótka i praktyczna męska kurtka czy jednak elegancki płaszcz? Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Kurtka jest wygodniejsza, krótsza, można w niej jeździć na rowerze, łatwiej można ją złożyć i nieść w ręce, jeśli zrobi się cieplej. Kurtki są również dostępne e wielu kolorach i wzorach, możemy wybrać zarówno elegancki jak i sportowy model. Kurtki męskie są również wykonane z różnych materiałów, bardzo modnie prezentują się krótkie kurtki męskie ze skóry.

Takie okrycie jest idealne dla nowoczesnych, dynamicznych i aktywnych mężczyzn. Często jednak trudno dopasować krótszą kurtkę do eleganckiej stylizacji. Z kolei płaszcz jest bardziej dystyngowany i elegancki. To również cieplejsze okrycie, zwłaszcza na chłodniejsze dni. Idealnie prezentuje się w zestawieniu z dobrze skrojonym garniturem i eleganckimi butami. Mężczyzna w płaszczu wydaje się wyższy, takie okrycie wyszczupla, dodaje powagi, prestiżu, sprawia, że jego właściciel przyciąga damskie spojrzenia.

Hitem tego sezonu wydają się być ponownie „świecące” kurtki, kierowane głównie do osób aktywnych, ubierających się na sportowo ale nie tylko. Duże, puchowe, pikowane, ze ściągaczami. Idealne do noszenia nacodzień. Warto również zwrócić uwagę na kaptur – dobrze kiedy jest odpinany – pozwala to dostosować ubiór do warunków atmosferycznych. Sezon nadchodzi dużymi krokami, wiele sklepów internetowych wprowadza już ofertę kurtek, warto się rozglądnąć.

Na koniec jeszcze jedna uwaga o płaszczach męskich. Płaszcz bywa jednak mniej praktyczny, jeśli jest wykonany z dobrej jakości wełny na pewno szkoda będzie nam go zakładać w gorszą pogodę, na przykład deszczowy dzień.