Jesienny dobór garderoby

0
459
Rate this post

Pogoda na zewnątrz z pewnością nie rozpieszcza nas tak jak miało to miejsce jakiś czas temu i bardzo często przychodzi nam sięgać po ciepłą garderobę, która na dodatek zabezpiecza nas przed zimnym wiatrem czy opadami deszczu. Jest to zarazem na tyle niefortunny okres w roku, kiedy najprościej się przeziębić, gdyż ubrani opuszczając wcześnie rano dom zwykle nie zdołamy założyć jaka będzie pogoda popołudniu, a zgrzani i spoceni stajemy się łatwym celem dla chorób, które mogą nas szybko „przybić” do łóżka na kilka lub kilkanaście dni.

Ważne jest dlatego, żeby posiadać świadomość tego jak najwygodniej ubierać się w trakcie tak zmiennej pogody. Wskazane jest aby były to głównie ubrania, które sporządzone są z materiału który potrafi oddychać i wpuszczać tylko niezbędną do tego celu ilość powietrza. Zgubne są dla naszego organizmu ubrania z materiałów sztucznych, które odcinają napływ tlenu i skutkują tym, że w trakcie poruszania się organizm za bardzo się się poci, a po rozebraniu takiego odzienia prędko się chłodzi, czego w sporej liczbie przypadków rezultatem jest uciążliwe przeziębienie czy grypa.

Chcąc dowiedzieć się czegoś o stosownej odzieży można przedstawić egzemplarz atrakcyjnej amerykańskiej firmy produkującej odzież The North Face, która znana jest z produkowania elementów ekwipunku dla zawodowych sportowców, zajmujących się wspinaniem po górach czy pozostałymi niebezpiecznymi dyscyplinami. Tkaniny, z których sporządzana jest kolekcja owej firmy poddawane są całemu mnóstwu konkretnych badań tak aby zapewnić swoim odbiorcom najlepsze standardy zabezpieczeń, przepuszczalności wody i tlenu oraz solidności. Otóż samo noszenie takiej szczególnej garderoby nie daje nam stu procentowej obrony przed chorobami, ale naturalnie pomoże ona podtrzymać nasz system odpornościowy w należytej formie, żeby samodzielnie zdołał się przed nią chronić.