Dermatologia estetyczna

0
362
Rate this post

Zabiegi dermatologii estetycznej

Nowoczesna dermatologia estetyczna wykorzystuje szereg metod terapeutycznych dla leczenia defektów estetycznych skóry i likwidacji pewnych stanów patologicznych oraz zmian wynikających ze starzenia się skóry. Na rynku usług tego typu dominują zabiegi wykonywane z wykorzystaniem lasera, którego działanie cenione jest ze względu na możliwość skutecznego usuwania znamion, pobudzania skóry do regeneracji i poprawy krążenia. Zabiegi laserowe jakie oferuje dermatologia estetyczna pozwalają na usuwanie trwałych zmian w obrębie naskórka i skóry właściwej, do których na pewno można tutaj zaliczyć blizny, przebarwienia oraz plamy bielacze.
Innymi technikami stosowanymi przez medycynę estetyczną jest śródskórne podawanie substancji odżywczych, witamin oraz potrzebnych składników metabolicznych. Do tychże zabiegów kwalifikuje się znana wszystkim mezoterapia, obejmująca najczęściej skórę głowy oraz twarz.
Do zabiegów bardzo istotnych z punktu widzenia nie tylko poprawy wyglądu, ale i ograniczenia złego samopoczucia pacjentów są na pewno procedury z zakresu dermatochirurgii oraz laseroterapii nowotworów łagodnych. Zmiany szczególnie pogarszające wygląd twarzy i widoczne na pierwszy rzut oka, to przede wszystkim naczyniaki płaskie, niezwykle powszechnie lokalizujące się w obrębie twarzy. W zespole Von Hippel Lindaua i innych fakomatozach częste jest umiejscowienie się rozległych sino-różowych naczyniaków, przybierających postać plam na obszarach unerwienia nerwu trójdzielnego. Jest to poważny problem estetyczny, wpływający także na psychikę pacjentów!