Odżywki rzęs

0
277
Rate this post

Decydując się na używanie odżywki do rzęs mamy wobec niej pewne oczekiwania i wyobrażenia dotyczące efektów stosowania. Najczęściej oczekujemy, że idealna odżywka do rzęs będzie skuteczna, pozostawiając nasze rzęsy długimi, grubymi i silnymi. Dodatkowo chcielibyśmy, aby działała stosunkowo szybko. Idealna odżywka powinna być bezpieczna w stosowaniu, nie powodować uczulenia, pieczenia, zaczerwienienia i dyskomfortu.
Powinna być łatwa do nałożenia, szybko i całkowicie się wchłaniać. Powinna również spełniać swoje zadanie, czyli zagęszczać, wydłużać i wzmacniać, nawet krótkie i słabe włoski.
Osiągnąć to można w zależności od użytych w składzie odżywki składników, które wnikając w cebulki rzęs, odżywiają włos i działają ochronnie. Niektóre mają działanie nabłyszczające, inne przyciemniające, a jeszcze inne wydłużające rzęsy. Efekt zawsze zależy od wybranej odżywki, dlatego ważne jest określenie, co jest naszym priorytetem i kupienie produktu, który jest w stanie to osiągnąć.
Warto pamiętać, że odżywione, gęste rzęsy to nie tylko atrybut urody, lecz również zdrowia, ponieważ rzęsy mają działanie ochronne, wyłapując zanieczyszczenia, które mogłyby niekorzystnie wpływać na wygląd i zdrowie gałki ocznej.