Sklep metro w Rybniku
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Chanel spring-summer 2011

Pokaz nowej kolekcji Chanel wiosna-lato 2011 na Paryskim Fashion Week nie był wyłącznie pokazem, było to show w hollywoodzkim stylu. Karl Lagerfeld zrobił wielkie wrażenie na publiczności: wspaniałe dekoracje były zainspirowane francuskimi ogrodami, takimi jak w Pałacu Wersalskim, z fontannami i labiryntem, który służył modelkom jako wybieg, gdzie prezentowały one nowe arcydzieła couture.

Dominowały szarości, kolory blade i monotonne, które – zamiast wywoływać wiosną uśmiech, radość i szczęście – u niektórych mogą wywołać smutek i nostalgię.

W kolekcji Chanel znalazły się bluzki i sukienki z szyfonu i jedwabiu, plisowania, które podkreślają romantyzm i kobiecość, tweedowe garnitury, strusie pióra marabuta, koronki, kwiaty, drogie akcesoria, brokat, frędzle i haft. Czarno-biały kontrast ponownie zdominował kolekcje.

Lagerfeld postawił na mocny, ciemny makijaż współgrający z ogromną, metaliczną biżuterią, a także na proste, długie i spięte z tyłu włosy. Długie kolczyki i botki dopełniały całą linię dodatków.

Niech inni promują minimalizm … Kolekcja Chanel wiosna-lato 2011 ponownie deklaruje erę luksusu.

Tajemnica sukcesu kolekcji tkwi w tym, że cokolwiek nie zaprezentowałby na pokazie Karl Lagerfeld, to i tak spotka się z należytym szacunkiem, bo Chanel jest wiecznie modne i konserwatywnie oryginalne.