Dekoracje na wesele

0
786
5/5 - (1 vote)

Naczelną zasadą, którą powinniśmy kierować się podczas dekorowania kościoła lub sali na wesele jest zasada spójności. Polega ona na tym, że wszystkie dekoracje, zarówno dekoracja sali, jak i dekoracje kościołów powinny zawierać pewien wspólny element, najlepiej te same gatunki kwiatów.

Kwiaty, którymi dekoruje się samochód, kościół i salę weselną, powinny być takie same lub chociaż w tym samym kolorze, co kwiaty znajdujące się w bukiecie panny młodej. Zagwarantuje to spójność i dobrą kompozycję dekoracji.

Jeśli chodzi o dekoracje kościołów, to najczęściej ozdabia się ołtarz, szczyty ławek i nawę główną kościoła. Najefektowniej wyglądają w tym przypadku świerze kwiaty przepasane tiulem.

Dużym zainteresowaniem przy cieszą się takie dekoracje sal weselnych jak, ozdoby z tkanin, na przykład, satyny, płatków kwiatów, wstążek i piór. Coraz rzadziej sale weselne i kościoły dekoruje się samymi tylko balonami.

Niekiedy pod sufitem sali weselnej zaczepia się balony wybuchowe wypełnione małymi balonikami lub innego rodzaju dekoracjami, takimi jak konfetti, czy też płatki róż. Podczas pierwszego tańca państwa młodych balony te wybuchają a cała zawartość wypełnia salę weselną.

Dekoracje sal na wesele powinny być umieszczone na swoim miejscu nie wcześniej niż na dzień przed planowanym terminem przyjęcia weselnego. Wcześniejsze udekorowanie sali może sprawić, że kwiaty zwiędną lub opadną, co popsuje ogólną oprawę całej uroczystości. Dekoracja kościoła rządzi się tymi samymi prawami, dla tego przygotowuję się ją zazwyczaj na godzine lub dwie przed ślubem kościelnym.

Źródło: https://www.pro-expert.com.pl/jak-zaaranzowac-balkon-w-bloku-i-stworzyc-przytulna-przestrzen