Sprawdzian szóstoklasisty matematyka zadania otwarte

0
411
Rate this post

Dnia 17.05.2017r .na siedleckim stadionie odbyły się regionalne zawody w czwórboju lekkoatletycznym chłopców. Reprezentanci naszej szkoły zapewnili sobie prawo startu w tych zawodach wygrywając tydzień wcześniej rywalizację w powiecie siedleckim. W walce z najlepszymi szkołami z regionu siedleckiego nasi zawodnicy pokazali się z jak najlepszej strony. Po poprawieniu kilku rekordów życiowych i morderczej walce w biegu na 1000m zajęliśmy 1 miejsce, pokonując drugą drużynę z Mińska Mazowieckiego aż o 65 pkt. Osiągnięty wynik daje nam prawo startu na zawodach wojewódzkich, które odbędą się 26.05 w Ostrołęce. Gratulacje dla naszych zawodników za walkę do końca!

8 maja dzieci, które wzięły udział w konkursie lastycznym „Piękna kolorowanka” otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Konkurs zorganoizowany został przez wychowawców świetlicy szkolnej p. Katarzynę Dziewulską i p. Łukasza Liińskiego. Adresowany był do wszystkich uczniów szkoły podstawiowej i spotkał się z dużym odzewem (89%).
Gratulujemy i zapraszamy do brania udziału w akcjach organizowanych przez świetlicę

Dnia 3.04.2017 klasy trzecie Gimnazjum w Zbuczynie pojechały na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Był to wyjazd edukacyjny. Zwiedzanie rozpoczęliśmy wizytą w Muzeum Powstania Warszawskiego. Każda klasa miała swojego przewodnika, który opowiadał o wydarzeniach z tamtych dni. Podczas pobytu zbieraliśmy kartki zawierające informacje o kolejnych etapach walki. Na zakończenie wizyty w muzeum obejrzeliśmy film pt. „Miasto ruin”, który pokazywał jak wyglądała stolica po powstaniu. Był to jeden z ciekawszych momentów wycieczki, który uświadomił nas, jak ogromne straty poniosła Warszawa oraz jak wspaniale ją odbudowano. Oczywiście nie mogło zabraknąć pobytu w Mc`donalds , gdzie zjedliśmy obiad.