Psycholog – Dąbrowa Górnicza

0
329
Rate this post

Przyczyny depresji
Niemalże każda choroba ma swoją przyczynę i nie inaczej jest z zaburzeniami psychicznymi. Niemalże każdy psycholog twierdzi, że wszystkie schorzenia da się jakoś uzasadnić. Jakie są więc przyczyny pojawiania się depresji?

Najczęściej depresja pojawia się w momencie, gdy dana osoba musi przejść przez bardzo trudną dla niej sytuację. Może to być np. śmierć bliskiej osoby, utrata pracy lub zmiana miejsca zamieszkania. Wtedy chory odczuwa lęk, który przeradza się w gorszy nastrój. Stąd już łatwy krok do depresji, dlatego ze swoim smutkiem należy jak najszybciej zawalczyć. Warto jednak wspomnieć, że czasem nie da się jednoznacznie ustalić przyczyny depresji. Nierzadko jest to bowiem choroba, która powstaje praktycznie z powietrza i nie ma swojego uzasadnienia. Wtedy psycholog musi zaproponować swojemu pacjentowi inny rodzaj leczenia.

Zaburzenia psychiczne zdecydowanie są bardzo ciężkie i trudne, jednak można przez nie przejść, korzystają z pewnych pomocy. Najlepiej więc od razu udać się z nimi do psychologa.