IHRA Drag Racing
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

IHRA Drag Racing

Jeżeli Wam powiem, że Bethesda przygotowuje na lato wspaniały wyŚcig o nazwie „IHRA Drag Racing”, to częŚć z was zapewne zmałpieje. „Zaraz, zaraz!” – pomyŚlicie – „Co to jest IHRA i co to ma wspólnego z narkotykami?” Ano nic. Drag (w odróżnieniu od drug) oznacza ciągnąć bądź wlec. A IHRA… hmmm, cóż, zacznijmy od początku.
Pewien biznesmen z wschodniego Tennessee, Larry Carrier, stworzył w latach szeŚćdziesiątych naszego wieku dwie organizacje zrzeszające miłoŚników sportów samochodowych: Bristol Motor Speedway i Bristol Dragway. To mu jednak nie wystarczało. Potrzebował czegoŚ więcej. I tak w listopadzie 1970 roku Świat usłyszał o IHRA (International Hot Rod Association), która to na stałe wpisała się do historii Światowego samochodziarstwa. Była jedną z pierwszych, jakie przyciągnęły do sportów motorowych zamożnych sponsorów (począwszy od umowy z R.J. Reynold’s Winston), jako jedna z niewielu wprowadziła te z bardzo precyzyjne przepisy bezpieczeństwa, tj. BHP.
Skoro już wiecie, co to jest IHRA, możemy przejŚć do gry. Zapnijcie jednak pasy – bo będzie, krótko, zwięźle i ekspresowo. Bethesda (ang. zbór, dom modlitewny) po wielkim sukcesie, jaki w USA odniosła gra „Hot Rod Magazine Presents: Championship Drag Racing”, zdecydowała się przygotować jej kontynuację. Będzie nią planowana na lipiec tego roku „IHRA Drag Racing”. Zobaczymy 9 wylicencjonowanych tras, kilkanaŚcie różnych samochodów, wreszcie słynne tryby wyŚcigu na 1/4 i 1/8 mili.
To oczywiŚcie wierzchołek góry lodowej. W „IHRA Drag Racing” niemałe znaczenie będzie miała pogoda, zmiany atmosferyczne dokonujące się z minuty na minutę, a także pora dnia. Będzie można Ścigać się w nocy. SpoŚród 50 samochodów, jakie pojawią się w grze, wybrać będziemy mogli zarówno te starsze, „klasyczne”, jak i najnowsze osiągnięcia techniki. Będzie podział na sektory, m.in. Top Fuel, Pro Mod, Pro Stock i Alcohol Funny Car.
MiłoŚnicy grzebania pod maską, ciągłych upgrade’ów i kosmetycznych poprawek również nie powinni narzekać. „IHRA Drag Racing” zaoferuje im ponad 70 częŚci samochodowych, które będzie można poprawiać, zmieniać i modyfikować. Zawieszenie, przyspieszenie, przekładnia biegów, ogumienie, elektronika i cała masa innych, istotnych element ów samochodu umożliwi złotym rączkom zabawę w doktora :). ProgramiŚci z Bethesdy zapowiadają też garaż, w którym gracz przemaluje swój samochód od opon aż po dach.
Zarówno zasady gry, jak i stopień realizmu będzie można modyfikować. Posiadaczy kart dźwiękowych 3D ucieszy fakt, iż produkt wykorzysta ich możliwoŚci. Także właŚciciele kierownic z force feedback nie zostaną pokrzywdzenie – „IHRA Drag Racing” wykorzysta ich sprzęcior do ostatniej sprężynki. Jednak o tym, czy gra stanie się przebojem na miarę „Nascar 2000”, przekonamy się dopiero w lipcu. Do tego czasu pozostaje nam oglądać drag racing na kablówce.