Bardzo ?naukowa? nazwa na wspomaganie rehabilitacji przy pomocy naklejonych na skórę specjalnych plastrów. Plastry te zostały wymyślone przez japońskiego lekarza Kenzo Kase.
Są to elastyczne rozciągliwe tylko w jedną stronę taśmy mające parametry (ciężar i grubość)zbliżone do parametrów skóry, odporne na działanie wody, niezawierające lateksu, (który potrafi uczulać) i przepuszczające powietrze.
Plastrów jednak nie należy naklejać samodzielnie (są dostępne w aptece), aby ich działanie było skuteczne, trzeba wiedzieć gdzie, jaki szeroki i w jaki sposób taki plaster nakleić na skórę. Lekarz przeprowadzi odpowiednie testy na przesuwalność mięśni i powięzi i dopiero wtedy wybierze sposób i miejsce do przyklejenia plastra.
Plastry działają przeciwbólowo, przeciwobrzękowo i przeciw wysiękowo; poprawiają krążenie chłonki i krwi, zmniejszają stan zapalny, a więc dobrze jest je stosować przy dużych krwiakach, które dużo szybciej się wchłoną, na pooperacyjne blizny (szybciej ustępuje ból i opuchlizna i nie tworzą się przepukliny), na obrzęki, które szybciej ustępują a także przy porażeniach nerwowych (następuje dużo szybsza regeneracja) a także na stawy. Jeden taki plaster można nosić trzy ?cztery dni.