KINESIOLOGY TAPING

0
345
Rate this post

Bardzo ?naukowa? nazwa na wspomaganie rehabilitacji przy pomocy naklejonych na skórę specjalnych plastrów. Plastry te zostały wymyślone przez japońskiego lekarza Kenzo Kase.
Są to elastyczne rozciągliwe tylko w jedną stronę taśmy mające parametry (ciężar i grubość)zbliżone do parametrów skóry, odporne na działanie wody, niezawierające lateksu, (który potrafi uczulać) i przepuszczające powietrze.
Plastrów jednak nie należy naklejać samodzielnie (są dostępne w aptece), aby ich działanie było skuteczne, trzeba wiedzieć gdzie, jaki szeroki i w jaki sposób taki plaster nakleić na skórę. Lekarz przeprowadzi odpowiednie testy na przesuwalność mięśni i powięzi i dopiero wtedy wybierze sposób i miejsce do przyklejenia plastra.
Plastry działają przeciwbólowo, przeciwobrzękowo i przeciw wysiękowo; poprawiają krążenie chłonki i krwi, zmniejszają stan zapalny, a więc dobrze jest je stosować przy dużych krwiakach, które dużo szybciej się wchłoną, na pooperacyjne blizny (szybciej ustępuje ból i opuchlizna i nie tworzą się przepukliny), na obrzęki, które szybciej ustępują a także przy porażeniach nerwowych (następuje dużo szybsza regeneracja) a także na stawy. Jeden taki plaster można nosić trzy ?cztery dni.