Jak być piękną latem?
1 vote, 2.00 avg. rating (68% score)

Myślisz: lato. Różne skojarzenia przychodzą do głowy ? słońce, plaża, morze, basen, upały, opalenizna? Jednak nie wszystko jest tak kolorowe. Szczególnie jeśli spędzasz tę wyjątkową porę roku w mieście, a bieganie w stroju kąpielowym czy skąpo skrojonej bluzce nie wchodzi w grę. Z gorącą temperaturą trzeba sobie radzić jakoś inaczej. A że nawet o tej porze roku chcemy być piękne – trzeba zastosować się do kilku prostych wskazówek.
W lato mniej znaczy lepiej! Jeśli nie możesz całkowicie zrezygnować z makijażu, zaopatrz się w lekki krem BB. Nakładaj najmniej kosmetyków, na ile to możliwe. Wtedy unikniesz brzydkiego błyszczenia się skóry oraz rozmazanego tuszu, eyelinera czy plam po spływającym fluidzie.
Kup dobry środek zwalczający pot. Zdecyduj – dezodorant czy antyperspirant? Z pozoru wydaje się być to oczywiste i konieczne, jednak ważne jest, by umieć dobrać opcję odpowiednio do potrzeb. Dezodoranty zmniejszają ilość bakterii na skórze oraz tuszują przykry zapach, ale nie hamują wydzielania potu, zaś antyperspiranty są środkami ograniczającymi pocenie się i wydostawanie płynów na zewnątrz. Warto również pamiętać, by w okresie letnim zamienić kosmetyki drogeryjne na te dostępne w aptekach. Nikt nie lubi plam pod pachami, poza tym – nie wygląda to korzystnie, nie będziemy dzięki temu zbyt piękne…
Wprowadź letni jadłospis. Przy wzmożonym poceniu się przy wysokiej temperaturze warto ograniczyć spożywanie ostrych potraw, zrezygnować z soli i pieprzu, pozbyć się tłustych przekąsek czy smażonych dań, a skupić się na świeżych ziołach oraz piciu dużej ilości wody. Pomaga to zapobiec zaczerwienieniu skóry twarzy oraz pozwoli w przyjemniejszy sposób przetrwać upalne lato. Kto wie, może kilogramy też polecą w dół przy takim zdrowym odżywianiu?