Cienie do powiek

0
990
Rate this post

Gdy wybieramy się na jakąś ważną uroczystość czy też po prostu imprezę, zawsze chcemy wyglądać cudownie, chcemy odróżniać się od innych. Oprócz tuszu do rzęs i kredki na takie okazje bardzo często wybieramy także cienie do powiek. Najistotniejszy jest tutaj kolor cienia, bo może on podkreślać różne rzeczy. Dobrany do koloru oczy, podkreśla ich kształt i uwypukla. Bardzo często cienie dobiera się także do koloru wybranej kreacji, aby nadać jej spójną całość. Musimy jednak pamiętać by kolory na oczach nie były zbyt krzykliwe, gdyż może to wyglądać nie za ciekawie. Cienie do powiek to dość drogi kosmetyk, szczególnie jeżeli chcemy skorzystać z dobrych marek, które zapewnią nam długie utrwalenie cienia na powiece. Ten kosmetyk występuje bardzo często w zestawach kolorów, które zawsze w jakiś sposób się ze sobą łączą, mają temat, czyli kolor, przewodni.

Są one układane w takie zestawy po to, abyśmy zawsze mogli stworzyć jakiś ciekawy efekt na powiece. Bardzo ładnie wygląda gdy powieka jest ciemniejszego koloru od kącików naszych oczu. Dobrze jest także pociągnąć jaśniejszy cień pod samą brew, wygląda to bardzo wyzywająco, ale i ciekawie. Musimy jednak pamiętać, by nie przesadzić z cieniami, bo ten kosmetyk nałożony w zbyt dużych ilościach, wygląda tragicznie i wcale nie ładnie. Musimy więc poznać umiar w jego nakładaniu, dobrze jeżeli poćwiczymy to sami na sobie lub na kimś innym. Cienie do powiek to kosmetyki dość drogie, jednak istnieją ich tańsze odmiany.

Musimy jednak wtedy liczyć się także z mniejszą jakością i słabsza trwałością takiego kosmetyku. Jeżeli nie potrafimy nałożyć cienia do powiek sami, możemy zawsze wybrać się do kosmetyczki, która zrobi to profesjonalnie i na pewno będziemy zachwyceni efektem. Na pewno będzie miało to swoją cenę, ale przynajmniej nie będziemy musieli wtedy kupować cieni na własny koszt, bo przecież kosmetyczka ma swoje własne kosmetyki. Zastanówmy się nad tym co lepsze, bo to jest opłacalne ale na krótką metę, kolejne wizyty u kosmetyczki w celu nałożenia cienia na powieki w końcu przestaną się opłacać. Możemy nauczyć się sami korzystać z tego kosmetyku, a wtedy sami będziemy go nakładać dokładnie tak jak chcemy.