Domowe sposoby na trądzik
1 vote, 2.00 avg. rating (68% score)

Czerwone zmiany pojawiające się na czole, nosie oraz brodzie plus tłusta i błyszcząca skóra potrafią doprowadzić do depresji niejedną nastolatkę. Istnieją jednak domowe sposoby na trądzik, które warto zastosować, aby pozbyć się problemu.

Niezwykle skuteczną metodą na wypryski jest maseczka drożdżowa, stosowana już przez nasze babcie. Aby przygotować taką maseczkę potrzebujemy jedynie 2 łyżek mleka i 2 dg drożdży, które mieszkamy ze sobą do uzyskania konsystencji papki. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na oczyszczoną wcześniej twarz, omijając okolice oczu. Po około piętnastu do dwudziestu minutach maseczkę zmywamy letnią wodą. Na efekty nie będzie trzeba długo czekać ? nasza skóra stanie się oczyszczona, odżywiona i wzmocniona. Pamiętać należy, że efekty zauważymy, tylko jeżeli będziemy stosować maseczkę regularnie ? dwa razy w tygodniu.

Domowe sposoby na trądzik są niezwykle skuteczne, jednak aby były efektywne nie możemy stosować ich jedynie od czasu, liczy się regularność i dyscyplina. Powodzenia!