Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się ogromną popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ są one w dużej mierze zabiegami bezinwazyjnymi i stosunkowo dostępnymi cenowo. Jak przygotować się do zabiegów medycyny estetycznej i jakie mogą to być zabiegi w obrębie twarzy?
Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:
- jakie zabiegi na twarz można wykonać
- czym jest kwas hialuronowy
- jak przygotować się do zabiegów
- na czym polega zabieg wolumetrii twarzy
Zabiegi medycyny estetycznej takie jak wolumetria twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego czy blepharoplastyka powiek cieszą się zainteresowaniem pacjentów. Jakie jeszcze zabiegi można wykonać?
Jakie zabiegi na twarz można wykonać w gabinecie medycyny estetycznej
W gabinecie medycyny estetycznej można wykonać szereg zabiegów korygujących wygląd twarzy. Może to być np. usuwanie zmarszczek mimicznych przy użyciu botoksu, korekta i plastyka powiek, usuwanie przebarwień i nierówności skóry, depilacja laserowa, mezoterapia mikroigłowa, frakcjonowanie 3D, frakcyjne odmładzanie z efektem „SMOOTH”, plastyka małżowin nosowych, usuwanie blizn i zmarszczek laserem frakcyjnym, laserowe leczenie grzybicy paznokci i skóry, laserowe leczenie rozstępów, laserowe leczenie trądziku, laserowe usuwanie kurzajek, usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego, laserowe usuwanie znamion i brodawek, laserowe zamykanie naczynek krwionośnych, laserowy lifting powiek, lifting ust, korekta nosa kwasem hialuronowym, otoplastyka – chirurgiczna korekta uszu, plastyka podniebienia, peeling laserowy, bioremodeling skóry, septoplastyka z konchoplastyką, wolumetria twarzy i wiele innych. W zależności od naszych potrzeb możemy dokonać korekty praktycznie dowolnej części twarzy.
Czym jest kwas hialuronowy?
Do wielu zabiegów medycyny estetycznej, takich jak np. wolumetria twarzy używa się się kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to związek z grupy glikozoamin, czyli polisacharydów. Jest naturalnym biopolimerem o szerokim występowaniu, nie tylko u ludzi, ale także innych zwierząt i bakterii. W organizmie występuje w postaci hialuronianu sodu, czyli soli sodowej kwasu hialuronowego. Preparaty z kwasem hialuronowym pozyskuje się głównie z tkanek zwierzęcych, np. z gałek ocznych kręgowców, grzebieni kogutów czy skóry rekina. Odgrywa on ważną rolę w organizmie i pełni różne funkcje w zależności od tego, gdzie występuje. Wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy utrzymuje się na skórze i chroni ją przed utratą wody. Średniocząsteczkowy kwas hialuronowy nawilża zewnętrzną warstwę naskórka, a małocząsteczkowy kwas hialuronowy wnika w głębokie warstwy skóry i zapewnia jej nawilżenie.
Wolumetria twarzy przy pomocy kwasu hialuronowego – co to takiego?
Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym to zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Kwas powoduje natychmiastowe efekty poprawiające estetykę twarzy, zwłaszcza w okolicach skroni, oczu oraz policzków (wypełnienie zapadniętych policzków). Kwas wprowadza się za pomocą zastrzyku w skronie czy policzki. Wolumetria twarzy pozwala na uzupełnienie ubytków w tkance podskórnej, wypełnieniu i zniwelowaniu wszelkiego rodzaju bruzd i fałd. Dzięki zabiegowi liftingu wolumetrycznego owal twarzy staje się gładsza, a jej skóra bardziej nawilżona i odżywiona.
Modelowanie policzków dzięki zabiegowi na bazie kwasu hialuronowego to skuteczne i ogólnodostępne rozwiązanie dla niemal każdego.
Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym. Po zastosowaniu kwasu hialuronowego występuje uczucie rozpychania, dlatego znieczulenie zwiększa komfort pacjenta.
Jak przygotować się do wolumetrii twarzy kwasem hialuronowym?
Przed zabiegiem należy odbyć konsultacje lekarską i zrobić podstawowe badania takie jak kreatynina, poziom glukozy czy morfologie. Lekarz powinien poinformować nas też o przeciwwskazaniach do zabiegu.
Przed wolumetrią twarzy należy zrezygnować zażywania leków rozrzedzających krew i środków przeciwzapalnych. Dzień przed zabiegiem zabronione jest także spożywanie alkoholu. Należy także unikać intensywnego opalania, aby skóra była odpowiednio przygotowana do zabiegu.