Stomatologia estetyczna

0
295
Rate this post

Stomatologia estetyczna zadba o odpowiedni wygląd naszych zębów

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać do tego, jak ważny jest odpowiedni stan naszego uzębienia. Odpowiedni, to znaczy, że zęby powinny być zadbane, pozbawione ubytków, białe, oczyszczone z nalotu i kamienia, a także proste i kształtne. To, jak wygląda nasze uzębienie jest bowiem niejako naszą wizytówką i decyduje o tym, jak jesteśmy postrzegani przez innych ludzi. Przykładowo, jeżeli wybieramy się na rozmowę o pracę na stanowisko związane z obsługą klienta, to możemy mieć pewność, że stan naszego uzębienia ma na wynik tej rozmowy spory wpływ.

Na szczęście, jeżeli z naszymi zębami jest coś nie w porządku i nie są one do końca zadbane, to nie jest to rzecz, z którą nie dałoby się czegoś zrobić. Tu bowiem pomoże stomatologia estetyczna, która jest taką dziedziną stomatologii, która odpowiada właśnie za to, jak nasze zęby się prezentują. Najlepiej więc na początek udać się do dobrego stomatologa na wizytę kontrolną i na niej oceni on, co byłoby do roboty w naszym przypadku.

Najczęściej przeprowadzane są zabiegi wybielania zębów i tu trzeba właśnie zaznaczyć, że trzeba robić to w profesjonalnym gabinecie, a absolutnie nie w domu, domowymi metodami. Równie częste jest usuwanie kamienia nazębnego i piaskowanie dla nadania zębom czystego wyglądu. Stomatologia estetyczna to też takie kwestie jak wypełnianie widocznych ubytków, zakładanie implantów, prostowanie krzywo rosnących zębów i kształtowanie ich, a także odpowiednie modelowanie dziąseł. Jeżeli wiec chcemy pod tym względem prezentować się poprawnie, koniecznie odwiedźmy dobrego stomatologa.