Zbuczyn szkoła
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W kwietniu br. Klub Erasmus`a, we współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas oraz katechetami, włączył się w akcję charytatywną pt. „Ołówek dla Afryki”, organizowaną przez Fundację Redemptoris Missio. Jej celem jest pomoc dla szkół działających przy ośrodkach misyjnych na terenie Afryki. Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły zbierali długopisy, kredki oraz ołówki, które za pośrednictwem misjonarzy, trafią do afrykańskich dzieci i będą dla nich szansą na lepszą przyszłość potencja tabletki. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, którzy pozytywnie odpowiedzieli na apel i pomogli w zbiórce. WARTO BYĆ DOBRYM

3 czerwca 2017 uczniowie gimnazjum z klas I-III pod opieką p. N. Kondraciuk i p. K. Adamiak wzięli udział w 21 Pikniku Naukowym organizowanym na Stadionie Narodowym przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Tematem przewodnim była ZIEMIA. Stanowiska organizacji, firm, szkół i uczelni były ukierunkowane na przedstawienie nam wiedzy, jak oddziałujemy na powierzchnię Ziemi. Jakie skutki ma nasze rolnictwo? Czy gospodarujemy powierzchnią naszej planety na tyle mądrze, by uratować lasy i dżungle – jedynych producentów niezbędnego nam i życiu biologicznemu tlenu?

Dnia 26 maja w Kadzidle k. Ostrołęki odbyły się wojewódzkie igrzyska młodzieży szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym chłopców. SP Zbuczyn reprezentowała w nich region siedlecki a przyszło nam rywalizować z najlepszymi drużynami na Mazowszu. Poziom zawodów był bardzo wysoki, aż 4 drużyny przekroczyły pułap 1100 pkt. Na tle najlepszych mazowieckich ekip nasza reprezentacja wypadła bardzo dobrze, zajmując ostatecznie 7 miejsce, tracąc do 6 miejsca dwa pkt, a do 5 tylko siedem. Biorąc pod uwagę fakt, że aż 4 z 6 zawodników naszej reprezentacji to piątoklasiści to można śmiało marzyć o poprawieniu tego rezultatu już za rok.