Trądzik
1 vote, 5.00 avg. rating (98% score)

Odwiecznym problemem młodzieży jest właśnie trądzik. Wiąże się on przede wszystkim z wiekiem dojrzewania, w którym hormony po prostu buzują. Wielu młodych ma z nim problem, u innych występuje w małych, a u innych w dużych ilościach. Pojawia się jednak u większości młodzieży, trzeba być szczęściarzem aby uniknąć tego problemu. Trądzik powstaje na skutek gromadzenia się łoju, który wydziela się podczas pocenia. U młodych, którzy są bardzo ruchliwi, ten problem nasila się, bo im więcej się pocą, tym więcej trądziku można zauważyć na ich twarzach. Musimy pamiętać, że trądzik może pojawiać się w różnych miejscach. Do popularnych należą także plecy, które nieraz potrafią być cale zasypane trądzikiem. Cóż, trudno tu użyć jakiegokolwiek kosmetyku, gdyż one tylko tuszują problem i nie rozwiązują go na dłuższą metę.

Na pewno jednak skuteczny będą kremy przeciwtrądzikowe, które w tym przypadku także mogą stać się kosmetykiem. Należy je wcierać codziennie, zachowując przy tym dużą systematyczność, aby skutecznie zwalczyć problem. Krem jako kosmetyk może okazać się jednak niewystarczający, wtedy musimy już zasięgnąć porady lekarza. Na pewno nie rozwiąże on problemu szybko, dlatego w międzyczasie zawsze możemy wybrać się do kosmetyczki. Zabieg, który wykona, będzie polegał na dokładnym wyciśnięciu wszystkich pryszczy, osuszeniu ich i pielęgnacji skóry. Taki zabieg pomoże rozwiązać nasz problem przynajmniej na jakiś czas, do tygodnia trądzik nie powinien się pojawić wcale. Nie jest to jednak tania metoda, gdyż takie zabiegi kosztują około 100zł i na pewno nie możemy ich wykonywać co tydzień. Dlatego warto zainwestować w jakiś lek, a nie kosmetyk, gdyż tylko on może dać nam naprawdę stałe efekty. Na pewno nie jest łatwo żyć z trądzikiem, jednak przy użyciu odpowiednich kosmetyków, możemy go łatwo zamaskować.

Wiadomo, że nie będzie to długi efekt, jednak na wyjście jak najbardziej dobry. Dzisiejsza kosmetologia stawia przed nami drzwi otworem, musimy tylko znaleźć do nich klucz, a wtedy wiele rzeczy okażę się dla nas o wiele łatwiejszych, niżbyśmy sądzili.