Makijaż
1 vote, 3.00 avg. rating (78% score)

Na pewno każda z nas chce podobać się mężczyznom bez względu na miejsce i czas. Często jednak nie jesteśmy w stanie tego osiągnąć bez odpowiedniego makijażu.

Taki makijaż możemy wykonać tylko przy użyciu specjalnych kosmetyków, musimy pamiętać by wybierać tylko dobre i sprawdzone marki, a wtedy nasz makijaż będzie trwały i piękny. Makijaż ma za zadanie maskować wszystkie niedoskonałości naszej skóry, a także dodawać nam uroku. Aby stworzyć dobry makijaż trzeba wyposażyć się przynajmniej w kilka podstawowych kosmetyków. Na pewno należy do nich tusz do rzęs, który jest podstawą wszystkiego, ten kosmetyk podkreśla nasze oczy i na pewno sprawi, że będziemy czuły się niezwykłe. Makijaż możemy wykonać same w domu lub też wybrać się do kosmetyczki, która zrobi go profesjonalnie przy użyciu odpowiednich kosmetyków. Nie warto jednak wybierać się na takie wizyty codziennie, bo może nas to sporo kosztować, raczej nauczmy się sami wykonywać makijaż. Makijaż może być codzienny, ale także i wieczorowy, na specjale okazje. W przypadku tych dwóch rodzajów makijażu używa się całkiem inny kosmetyków i w innych ilościach się je nakłada. Makijaż codzienny powinien być spokojny, lekki, powinniśmy używać tu jedynie takich kosmetyków jak tusz do rzęs, kredka i błyszczyk. Natomiast makijaż wieczorowy może być bardziej agresywny, na pewno w zależności od okazji. Możemy tutaj użyć znacznie większe ilości tuszu, aby podkreślić rzęsy, narysować linie eyelinerem, położyć na cerze podkład.

Nakładanie takiego makijażu wymaga już jednak od nas pewnego doświadczenia, bo po prostu może nam nie wyjść. Jest to szczególnie niekorzystne, gdy nie mamy czasu, dlatego lepiej poprosić drugą osobą, by przy użyciu odpowiednich kosmetyków, nałożyła nam makijaż. Makijaż jest rzeczą typowo kobiecą, dlatego powinnyśmy nauczyć się korzystać z jego zalet. Makijaż może uczynić bardzo wiele, pamiętajmy jednak aby wybierać tylko dobre kosmetyki, które dadzą nam stały efekt i pozwolą na spokojną zabawą przez całą noc.