Jak dbać o zdrowie?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Choroby cywilizacyjne, takie jak nadwaga, nadciśnienie, schorzenia kręgosłupa dotykają już nie tylko osób starszych, ale coraz częściej również osoby w młodym i średnim wieku. Jak się przed tymi problemami uchronić?

Dbaj o dietę
Jesteś tym, co jesz. Dlatego powinieneś zwrócić baczniejszą uwagę na skład i ilość swoich posiłków. Mitem jest, że za przybieranie na wadze najbardziej odpowiedzialna jest tłusta dieta. Żeby naprawdę zadbać o zdrowie, powinieneś wyeliminować albo radykalnie zmniejszyć spożycie cukru. To właśnie jedząc słodycze i pijąc napoje gazowane, zwiększasz ryzyko nadwagi, nadciśnienia oraz chorób układu krwionośnego.

Aktywnie wypoczywaj
Coraz mniej się ruszamy. Większość współczesnych zawodów wiąże się z pracą siedzącą przed komputerem. Wolny czas większość z nas spędza przed telewizorem. Pozostawianie przez przeważającą część dnia w pozycji siedzącej stanowi bardzo duże obciążenie dla kręgosłupa. Medycyna coraz lepiej radzi sobie ze schorzeniami pleców, ale, jak mówi stare przysłowie, lepiej zapobiegać niż leczyć.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.