Czy fotel do karmienia jest potrzebny?
1 vote, 5.00 avg. rating (98% score)

Przyszłe młode mamy i tatusiowie nie ustają w poszukiwaniach idealnych sprzętów, które miałyby im ulżyć w opiece nad dzidziusiem. Fotel do karmienia jest meblem, który z pewnością ułatwia tę codzienną, wyjątkową czynność, którą mamy muszą powtarzać wielokrotnie w ciągu dnia. Czy jest on niezbędnym elementem wyposażenia dziecięcego pokoiku?

Jakie funkcje powinien spełniać fotel do karmienia?

Karmienie niemowlęcia to rzecz bardzo zajmująca, ale przede wszystkim wymuszająca odpowiednią pozycję ciała matki. Najlepsza jest pozycja siedząca, z odpowiednim podparciem łokci, na których spoczywać będzie główka malucha. Dlatego też w pokoju niemowlaka lub sypialni rodziców – tam, gdzie najczęściej karmi się dziecko – powinien stanąć wygodny fotel. Musi posiadać miękkie siedzisko oraz wygodne, odpowiednio wysokie podłokietniki wyściełane wypełnieniem z pianki lub innego, dającego komfort podparcia materiału. Jego oparcie powinno być wysokie, aby zmęczona mama mogła wygodnie oprzeć głowę w czasie siedzenia.

Czy potrzebujesz typowego fotela do karmienia?

Modne obecnie są specjalne fotele do karmienia, które oprócz wyżej wymienionych cech mają też kilka przydatnych funkcji. Ich konstrukcja powoduje, że siedząc można się wprawić w stan delikatnego bujania, lub raczej pływania – daje to dziecko poczucie bezpieczeństwa i nie ma wtedy konieczności kołysania go w ramionach, przez co młoda mama może odpocząć nawet w czasie karmienia czy usypiania. Taki fotel posiada także wysuwany podnóżek, który umożliwia jej wypoczynek w bardzo komfortowej pozycji, oraz odchylane oparcie sprzyjające nawet drzemce. Na stronie https://www.fotel.pl znaleźć można wiele różnych komfortowych foteli mających te funkcje, i niekoniecznie będących typowymi “fotelami do karmienia”. Jeśli więc nie chcesz inwestować w taki mebel, możesz kupić po prostu fotel z funkcją relaks – z wysuwanym podnóżkiem i odchylanym oparciem, fotel bujany lub fotel rozkładany. Gdy zakończy się męczący, lecz krótki okres karmienia niemowlaka, będzie można taki mebel z powodzeniem wykorzystać do wypoczynku całej rodziny w salonie lub sypialni!