Badanie ubytku słuchu
1 vote, 5.00 avg. rating (98% score)

Prawidłowe ocenienie ubytku na słuchu to nie jedynie zadanie, które stoi przed lekarzami poradni foniatrycznych i gabinetów specjalistycznych. W trakcie różnych testów i badań możliwe jest nie tylko ocenienie, jaki jest faktyczny stopień uszczerbku na słuchu, ale przede wszystkim ? z czego on wynika. Inne należy bowiem dopasować aparaty słuchowe dla osoby z niewielką wadą słuchu wynikającą z wykonywanego zawodu, a zupełnie inaczej postępować trzeba z pacjentami szybko głuchnącymi w wyniku zmian anatomicznych, chorobowych czy predyspozycji genetycznych.
W każdym z tych przypadków pierwszym krokiem są oczywiście badania słuchu, dzięki którym możliwe jest szybkie wykluczenie jakichkolwiek wad i skutecznie wykrycie tych pacjentów spośród całej populacji, którym potrzebna do dalszego funkcjonowania na co dzień może być protetyka słuchu.
Na szczęście nowoczesne technologie i postęp cyfrowy bardzo mocno wspiera dzisiaj wszystkich chorych. Zarówno, jak i same urządzenia, stały się prostsze w obsłudze, mniejsze, a przy tym dużo skuteczniejsze. Badania słuchu ? sprawdź tu, aby dowiedzieć się więcej.